Menu

Tchorek Home

Zapraszam Was na NOWĄ STRONĘ BLOGA >>>>> http://tchorekhome.pl/moj-blog/ <<<< Znajdziesz tam najnowsze trendy ze świata designu oraz masę inspiracji, projektowych trików a także praktycznych porad jak funkcjonalnie i z pomysłem urządzić mieszkanie lub niedużym kosztem zmienić jego charakter.

Jak NIE projektować kuchni! 5 najczęstszych błędów przy projekcie kuchni

tchorekhome

kot__kopia

Błędy, których lepiej uniknąć

Czeka Cię projekt kuchni? A może jesteś architektem i żadna kuchni nie jest Ci obca? Zarówna dla nowicjuszy, jak i starych kuchennych wyjadaczy. Przedstawiam moją listę: 5 najczęstszych błędów przy projekcie kuchni. Do tematu warto podejść z lekkim dystansem i humorem. W końcu kto choć raz nie popełnił jednego z tych błędów, niech pierwszy zaparzy kawy i zasiądzie do lektury.

5 najczęstszych błędów przy projekcie kuchni

1. Przesadna poprawność

Chcesz połączyć trójkąt roboczy, dynamiczne strefy, kierunek pracy z leworęcznością, a do tego wysokość blatu by pasowała pod każdego użytkownika. Nie tędy droga. Dobry projekt to nie taki, który spełnia wszystkie normy tylko taki, który spełnia najważniejsze wymagania swoich użytkowników. Koniec, końców to oni decydują czy kuchnia jest dla nich wygodna i ergonomiczna.

Przykład "źle" zaprojektowanej kuchni - pomieszanie strefy gotowania z przechowywaniem, czyli lodówka obok piekarnika.[/caption]

2. Kopiuj - wklej

Szukasz inspiracji, przeglądasz gazety i oto i on, projekt doskonały. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że na zdjęciu mamy kuchnie o wielkości 50m² o zerowej funkcjonalności, a Ty masz do dyspozycji 9m² i 4-osobową rodzinę. Nie zrozum mnie źle. Inspiracja jest ważna, ale ważniejsze jest zrozumienie, dlaczego dany projekt nam się podoba. Powinniśmy spróbować wychwycić te elementy, które czynią ten projekt dla nas niezwykłym, a następnie zaadaptować je do naszego wnętrza.

............................................................. Zobacz cały wpis na Tchorek Home! .........................................................

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Michał] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  I takie porady to ja rozumiem. Zauważyłem że wiele osób bagatelizuje temat kuchni, a szkoda bo przecież w tym pomieszczeniu spędza się dosyć sporo czasu i jej odpowiednie zaprojektowanie ma sens. :)

 • tchorekhome

  Część Michał,
  jest dokładnie tak, jak mówisz :) Gdy kuchnia jest dobrze zaprojektowania wszystkie rozwiązania wydają się naturalne i jakby stworzone dla nas.
  Niestety nawet drobny błąd w projekcie może spowodować,że ciągle będziemy narzekać i pytać w duchu kto mógł tak to schrzanić ;)

  Po więcej wpisów zapraszam na tchorekhome.pl/moj-blog/

 • obeznany1

  Myślałem że projektowanie kuchnii na remont jest troche łatwiejsze. Wyobrażałem sobie że wpisze w internecie kuchnia na 16m^2 i coś się samo znajdzie :D Dzięki tobie nie popełnie tego błędu

© Tchorek Home
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci